چگونه در اینستاگرام معروف شویم؟
اینستاگرام بیش از 100 میلیون کاربر دارد که بسیاری از آنها به دلیل شهرت ذاتی که دارند مورد توجه هستند و برخی هم عکاس‌های حرفه‌ای به شمار می‌آیند. اما در این میان برخی کاربران ساده توانستند با استفاده از چند ترفند ابتدایی خود را به صدر لیست محبوب‌ترین‌ها بکشانند در این قسمت می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه این کار میسر می‌شود. 
1. اولین قدم برای محبوب کردن صفحه اینستاگرام رفتن سراغ اکانتتان است. شما باید برای صفحه اینستاگرام خود یک نام ساده انتخاب کنید که در صورت جست و جو به راحتی پیدا شود. در قسمت درباره بهتر است توضیح کوتاهی بدهید که در صفحه شما چه عکس‌هایی گذاشته می‌شود تا کاربران بتوانند به آسانی به عکس‌های مورد نظر خود دسترسی یابند. از به کار بردن نشانه‌ و خط در اسم خود نترسید گاهی همین علائم کمک می‌کنند نام صفحه بهتر خوانده شود. 
2. دومین قدم استفاده از یک عکس هنری برای عکس پروفایل است. بهتر است تلاش کنید عکس پروفایلتان به گونه‌ای هنجار شکن باشد، ضمنا از گذاشتن اشیا برای عکس پروفایل به شدت پرهیز کنید زیرا باعث می‌شود کاربران به شما اعتماد نکنند. همچنین بهتر است در مورد نوشتن علایق شخصی خود در اینستاگرام تردید نکنید زیرا این کار باعث می‌شود کاربران بدانند با چه کسی طرف هستند. 
3. یک دسته بندی موضوعی برای عکس‌هایتان انتخاب کنید. اشکالی ندارد که خارج از این دسته بندی هم عکس‌های مختلفی بگذارید اما داشتن موضوع واحد کمک می‌کند دیگر کاربران بدانند با چه صفحه‌ای روبه رو هستند. شما می‌توانید طبقه بندی موضوعی از قبیل ورزش، آشپزی، کتاب، رنگ، لباس، طبیعت و غیره کمک می‌کند عکس‌های شما بهتر دیده شود. 
4. در گذاشتن عکس‌ها بهتر است استفاده از ابزارک‌های اینستاگرام را به خوبی بدانید. یک کاربر محبوب در صفحه اینستاگرام کسی است که کار با فیلترهای عکس این شبکه اجتماعی را به خوبی فراگرفته. همچنین می‌توانید برای انعکاس بهتر تصویرتان از نرم افزارهای دستکاری عکس دیگر هم استفاده کنید. 
5. دقت کنید که تعداد اشتراک عکس در اینستاگرام اهمیت دارد؛ البته شما نباید روزی 1000 عکس منتشر کنید ولی باید در هر هفته حداقل 3 عکس در صفحه خود بگذارید تا به عنوان یک کاربر فعال شناخته شوید. 
6. در مورد عکستان یک خط توضیح بنویسید؛ قرار نیست در این یک خط خیلی رسمی باشید و از سوی دیگر قرار نیست بی ادب باشید! بهتر است یک جمله نیمه رسمی را که به جذب مخاطب کمک می‌کند انتخاب کنید و انتشار دهید. 
7. شما می‌توانید صفحه اینستاگرام خود را به دیگر شبکه‌های اجتماعی متصل کنید و از این طریق دوستان بیشتری برای خود دست و پا کنید. از سوی دیگر باید در صفحه اینستاگرام فعال باشید اگر عکس‌های دیگران را لایک نکیند آنها هم شما را لایک نخواهند کرد! پس بهتر است تعداد لیست صفحه‌های محبوبتان را افزایش دهید. همچنین می‌توانید از دفتر تلفن گوشی برای افزایش تعداد دنبال کننده‌های صفحه خود استفاده کنید. 
8. از هشتگ استفاده کنید. از مزایای به کار بردن هشتگ در صفحه اینستاگرام هر چقدر که بگوییم باز هم کم است، زیرا این راهکار ساده کمک می‌کند عکس‌های شما بیشتر دیده شود. بهتر است در مورد موضوع عکستان از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید. همچنین استفاده از هشتگ‌های محبوب هم به دشت توصیه می‌شود مانند #instagood, #picoftheday, #likeitup
صفحه‌های پر حاشیه
ایسنتاگرام به مرور تبدیل به یک صفحه اجتماعی برای نمایش زیبایی‌ها شد؛ بسیاری از کاربران این شبکه هر روز عکس‌های متنوعی از مواد غذایی، لباس، مناظر و لحظات خوش زندگی خود را انتشار می‌دهند. اما از سوی دیگر تمایل به انتشار چیزهای پر زرق و برق هم در اینستاگرام بسیار بالاست و به نوعی رقابت برای نمایش لوکس‌ترین‌ها در صفحات اینستاگرام رواج دارد. داستان خبرسازی صفحه پولدارهای تهران هم که این روزها در تمام رسانه‌ها بازتاب داده شد شاید به همین نکته برگردد. صفحه «ریچ کیدز او تهران» در مدت کوتاهی با نمایش تصاویری از ثروتمندان و تفریحات آنها توانست 20 هزار طرفدار پیدا کند و شهرت این صفحه به قدری زیاد شد که گزارش آن به بی بی سی و گاردین هم رسید. صفحه پولدارهای تهرانی به سبک زندگی طبقه مرفه ایرانی، ورزش آنها، کالاهای لوکسشان، اتوموبیل و خانه‌های گران قیمتشان می‌پرداخت اما پس از بازتاب این عکس‌ها اعتراضات مختلفی هم به این سبک زندگی صورت گرفت؛ از جمله تشکیل صفحه سبک زندگی فقرا و گزارش‌های مختلفی که در مطبوعات ایران به چاپ رسید.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   آموزش تبلیغات در تلگرام